ГоловнаАналітикаРосіяни змушені використовувати на фронті навчально-бойові літаки

Схожі публікації

Росіяни змушені використовувати на фронті навчально-бойові літаки

Щодо збитого напередодні штурмовика Су-25… Згідно з озвученою інформацією, це був літак модифікації “НБ”, тобто – навчально-бойовий. Саме тому в кабіні було два пілоти.

В цілому, Су-25НБ можуть застосовуватися як бойові, але в першу чергу їх функціонал – це навчання пілотів, і вже точно навчання не в умовах реальних бойових дій. Тим часом факт залишається фактом – “НБ” був у зоні бойових дій. І ось що важливо розуміти.

Втрати Су-25 для РОВ відносяться до болючих. Це з тим, що Су-25 у росії не виробляють. Їх ремонтують, обслуговують, модернізують, але не виробляють. На заміну Су-25 сучасних штурмовиків у росії просто – немає.

Згідно з даними з відкритих джерел, на початку 2021 року повітряно-космічні сили росії мали у своєму складі до 200 одиниць різної модифікації та ступеню боєздатності/працездатності штурмовиків Су-25. Частина цих літаків просто наявні, але підніматися у повітря не можуть. З 2022 року верифіковані втрати Су-25 склали 37 літак, згідно з загальним даними втрати набагато більше – майже в 2 рази більше. Причому втрати не лише у бойових діях, а й через НП, пов’язані зі зношеним ресурсом літаків (знос різко збільшився з 2022 року) тощо.

І кожна така втрата – безповоротна.

При цьому Су-25 це основна робоча пташка армійської авіації для підтримки сухопутних операцій на тактичному рівні. Скорочення та зникнення цієї ланки може призвести до того, що у певний момент здійснення подібної підтримки сухопутних операцій такою авіацією для росії стане неможливим.

І судячи з того, що в зону БД відправляють НБшки, на третій рік війни російська ланка штурмової авіації до цієї фази близька як ніколи.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин