Росіяни вирішили замінити ракети на іранські безпілотники?

-

Читайте также

Буквально вчора я розповідав в інтерв’ю “Суспільному”, що використання БПЛА-камікадзе Shahed-136 по Одесі не є доцільним з цілої низки причин, як сьогодні було здійснено наліт на місто цих безпілотників.

Я все менше розумію, що рухає окупантами.

Shahed-136, поки проти нього не вироблено алгоритму ефективної протидії, можуть застосовувати в зоні бойових дій проти ЗСУ, намагаючись заблокувати контрнаступ.

Натомість вони відправляють енну кількість БПЛА через море, на Одесу, для чого? Для того, щоб частина з них впала в море за час перельоту через відмову? Іншу частину збило ППО? А ті, що залишилися, щоб що? Щоб зробити удар, компенсуючи дефіцит ракетного озброєння?

Схоже, так. Росіяни вирішили провести експеримент, наскільки ефективно вони можуть застосовувати Shahed-136 замість, наприклад, П-800 «Онікс» або Х-22. Не можна сказати, що експеримент невдалий, адже, крім збитих БПЛА, є і влучення, є руйнування та жертва серед мирних жителів міста.

З іншого боку, це не вирішує питання щодо створення елемента масштабного терору місцевого населення чи досягнення якоїсь тактичної чи стратегічної переваги. Не вирішуються і відповідні завдання.

У свою чергу, росія стає у питаннях застосування цих засобів залежною від Ірану, замінюючи ракети безпілотниками не власного виробництва.

Окремо хочу зауважити, що реакція Києва на появу іранської зброї у росіян має бути рівноцінною загрозі та адресована, зокрема, і Тегерану.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

Свежее

Ключові посади в окупаційному «уряді днр» зайняли росіяни

Кадрові перестановки відбулися у складі так званого «уряду днр». Відповідні "укази" про призначення підписав ватажок бойовиків «днр» пушилін, повідомляє...