Росія стала найбільшим «постачальником» зброї для України – ЗМІ

-

Читайте также

З початку повномасштабного російського вторгнення до України лише за документально підтвердженими даними у вигляді трофеїв українські військові отримали майже 400 танків, 700 одиниць бронетехніки та 170 артилерійських систем, пише Forbes. Це більше, ніж постачали країни-партнери України.

Зокрема, лише на Харківщині у результаті успішного контрнаступу ЗСУ «затрофеїли» 97 танків, 159 бойових броньованих машин, 55 артилерійських систем. Приблизно така кількість зброї потрібна, аби сформувати танкову бригаду Збройних Сил України або дві механізовані бригади.

Однак не всі трофеї потрапили в об’єктиви камер, тому реальна кількість ворожої техніки, яка тепер допомагає ЗСУ нищити ворога, може бути значно більшою. За даними видання, під час контрнаступу наших військових у Харківській області, трофейної техніки у нас назбиралося на суму понад 400 млн. доларів.

Танки

За даними проєкту Oryx, який здійснює оцінку втрат сторін за відео- і фото-підтвердженнями, з початку повномасштабної російсько-української війни ЗСУ захопили 387 російських танків. Найбільше після рф нам поставила танків Польща, яка передала Україні до 230 одиниць Т-72 і близько 50–70 польської модернізації цієї техніки – РТ-91.

Крім того, ми отримали танки від Чехії. Точна кількість переданої техніки невідома, але зазвичай фігурує цифра 70. Всього на складах Чехія мала 90 танків Т-72, на озброєнні – 30 одиниць такої ж техніки. Ще вісім танків Т-72 Україні надала Північна Македонія.

Своєю чергою Словенія пообіцяла передати Україні 28 старих танків M-55S (модернізація радянських Т-55). За це країна має отримати 45 військових вантажівок від Німеччини.

Всього Україна захопила близько 750 російських танків. Це майже стільки, як ми мали на озброєнні до початку повномасштабного вторгнення. За даними The Military Balance на 2021 рік, Україна мала 858 танків на озброєнні. Але це були переважно кращі танки – модернізовані Т-64.

Бронетехніка

З 24 лютого українські військові захопили понад 690 одиниць бронетехніки. Ця цифра перевищує кількість броньованої техніки, які нам надали Сполучені Штати.

За офіційними даними, США передали Україні: 200 БМП М113; 100 броньованих медичних машин; 40 броньованих машин М1224 MaxxPro; кілька сотень броньовиків HUMWEE.

Також Україна підписала контракт із Туреччиною, згідно з яким ми маємо закупити 200 броньованих машин Kirpi. Якусь частину з них Україна вже отримала. Принаймні є відео їхньої участі в бойових діях. Іще 136 БМП М113 поставили спільно Данія, Австралія, Литва, Іспанія і Португалія.

Додатково Австралія і Британія надали нашій державі близько 200 різних бронемашин: CVR(T), FV103 Spartans, Mastiff, Wolfhound, Husky і Bushmaster. Своєю чергою країни Східної Європи поставили України близько 200 радянських БМП-1 і БТР-80 та їхніх модернізацій.

Всього наші військові отримали та захопили близько 2300 одиниць броньованої техніки. Стільки ж ми мали на озброєнні до початку війни.

Артилерія

Так само як і у випадку з бронемашинами рф випередила США за кількість «переданих» нам артилерійських систем. Всього наші захисники «затрофеїли» понад 167 російських  артсистем з початку повномасштабного вторгнення. Третину з цього числа ЗСУ отримали за останні кілька тижнів контрнаступу.

Що стосується західних партнерів, то вони всі разом передали Україні близько 500 артсистем. Це як радянська техніка, яку постачали країни Східної Європи, так і натовські системи: гаубиці М777 і L118/119, САУ (самохідні артилерійські установки) М109, PzH2000, CEASAR та польські KRAB.

Сьогодні проти росії застосовується близько 350 одиниць артилерії калібру НАТО. Точна кількість радянських артилерійських систем невідома, боєприпасів до них залишається досить мало.

На початку повномасштабного вторгнення в України на озброєнні було 1540 артсистем. І саме втрати артилерії стали для нас найбільш відчутними.

При цьому поки що західні партнери не поспішають передавати нам більше артсистем. За останні місяці Сполучені Штати надали нам лише кілька десятків легких гаубиць. Також нечисленні САУ нам передали Німеччина, Нідерланди, Норвегія та Польща.

США поки що не передали жодної своєї САУ М109, хоча ці системи ми вже отримали від Норвегії, Британії та Латвії. США мають більш як 1000 цих САУ.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Над Польщею в момент падіння російської ракети були три літаки НАТО

Під час падіння ракети російського виробництва на територію Польщі, яке відбулось о 15:40 за місцевим часом, у результаті чого...