Російські спецслужби ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері, — СБУ

-

Читайте также

Спецслужби країни-агресора ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері, а окремі підрозділи навіть працюють виключно на розхитування ситуації в нашій державі. Про це на Всеукраїнському форумі «Україна 30» заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк, інформує прес-центр СБ України.

«В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Тобто є окремі підрозділи, які працюють виключно «по Україні» і отримують на це фінансування», ‒ підкреслив Ілля Вітюк.

За словами керівника ДКІБ, інструментами в гібридній війні стають телеканали, інформаційні портали, веб-ресурси, соцмережі, поштові сервіси, Telegram-канали, так звані «фабрики тролів» та окремі блогери. Вони використовуються для антиукраїнської пропаганди та дестабілізації ситуації в Україні.

Для кіберфахівців Служби безпеки України комплексний захист національного інформаційного простору від посягань іноземних спецслужб ‒ це системна робота.

Ілля Вітюк

Лише за 2020 рік Департамент кібербезпеки заблокував понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю більше ніж 60 тисяч акантів, нейтралізував понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади та припинив діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак.

«Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави», — наголосив Ілля Вітюк.

Значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з РФ.

Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою та фейками, над якими працюють фахові пропагандисти на замовлення спецслужб країни-агресора.

Відтак СБУ оголосила про підозри окремим блогерам та адміністраторам телеграм-каналів, зокрема щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, СБУ заблокувала роботу ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів, яка працювала на замовлення кураторів з Росії та деяких українських політичних сил.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Кризис в Крыму: убыточность предприятий в Севастополе выросла на треть

Во временно оккупированном Российской Федерацией украинском городе Севастополь на треть выросли убытки предприятий. Об этом свидетельствуют данные так называемого...