У РНБО розповіли про стан національної кібербезпеки

-

Читайте также

Інформація Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України про стан національної кібербезпеки за три місяці базується на даних, отриманих від суб’єктів кібербезпеки країни. Дані квартального звіту включають інформацію, отриману від партнерів з приватного сектору, партнерство з якими підкріплено відповідними документами щодо взаємовигідного обміну інформацією про стан кібербезпеки та виявлених індикаторів кіберзагроз, інформує прес-служба РНБОУ.

У період з 7 вересня по 06 грудня 2020 року зафіксовано більше 22 мільйонів кіберінцидентів. При цьому загальний рівень загроз визначено на рівні 58%.

Ріст кількості інцидентів було зафіксовано починаючи з середини листопада 2020 року.

За типами кіберінцидентів, найбільш поширеними були сканування ресурсів (майже 15,5 млн випадків), bruteforce-атаки (більше 4 млн випадків) та мережеві атаки (майже 1,2 млн випадків).

Інформація щодо стану кібербезпеки була отримана від 45 суб’єктів кібербезпеки.

Серед країн, з яких здійснювалося найбільше атак – США, Китай, Франція, Росія, Чехія, Німеччина, та Болгарія. При цьому варто зауважити, що атакуючі використовували орендовані або скомпроментовані системи для приховування свого реального місця розташування, тому дані щодо кількості атак співвідносяться із розвитком ІТ-інфраструктури (в тому числі кількістю та доступністю дата-центрів) у певній державі.

Загалом, протягом останніх трьох місяців зафіксовано 371 кібератаку, які віднесено до атак критичного та високого рівня.

Виявлено більше 18 тисяч вразливостей.

Крім того, за цей період проведено низку заходів з міжнародними партнерами та приватним сектором щодо вдосконалення механізмів взаємодії у протидії сучасним кіберзагрозам.

Також, не зупиняється робота щодо покращення рівня знань та навичок працівників сектору забезпечення кібербезпеки країни.

Як зазначають у НКЦК при РНБО, інформація щодо кібершкоди та кількості кіберінцидентів в приватному секторі країни може відрізнятися від реальної, оскільки базується виключно на даних, отриманих від приватних організацій, що наразі співпрацюють з НКЦК.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, РНБО виявила новий тип DDOS-атаки, яка може «покласти» інтернет по всій країні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Запасов нефти в России осталось на 59 лет — министр

Обеспеченность всех запасов нефти в России при текущей добыче составляет 59 лет, природного газа — 103 года, пишет kasparov.ru...