ГоловнаАналітикаПерший військовий корабель вмф рф зайшов до порту невизнаної Абхазії

Схожі публікації

Перший військовий корабель вмф рф зайшов до порту невизнаної Абхазії

Російський військовий корабель проекту 22870, що базується в новоросійську, вперше пришвартувався в порту Очамчира в Абхазії, де російська влада зводить пункт постійного базування вмф.

Про це свідчать супутникові знімки, проаналізовані OSINT-аналітиком HI Sutton (нік у X) для видання Naval News. Невизнана республіка може стати укриттям для російського флоту на тлі успішних атак ЗСУ у Криму та новоросійську. Грузія та західні країни називали створення російської бази в Абхазії «загрозою національної безпеки» для Тбілісі, пише Крымский ветер.

Як повідомив дослідник, невстановлений російський військовий корабель проекту 22870 ще 28 червня перебував у порту приписки в новоросійську, 1 липня зник, а вже 4 та 5 липня був помічений в Очамчирі.

HI Sutton нагадав, що 3 липня Головне управління розвідки України атакувало новоросійськ — їхні надводні безпілотники «Магура» вдарили по пірсу поряд із тим місцем, де зазвичай пришвартовувався цей корабель. “Одна з гіпотез полягає в тому, що корабель перебував у морі і намагався втекти від атаки в Очамчирі”, – додав він.

У Чорному морі діють три судна проекту 22870 – СБ-742, «профессор николай муру» та «капитан гурьев», уточнює Naval News.

У Очамчирі до цього вже було розміщено кілька невеликих патрульних катерів фсб. Однак прибуття в порт корабля проекту 22870 — це перший значний візит російського військово-морського судна до Абхазії після заяви президента невизнаної республіки Аслана Бжанія про появу там пункту постійного базування російського флоту, зауважив дослідник. Про рішення розмістити пункт постійного базування російського флоту в республіці Бжанія зробив 5 жовтня 2023 року, наступного дня після зустрічі з володимиром путіним. Тоді він заявив, що між росією та Абхазією вже підписано відповідну угоду.

МЗС Грузії назвало цю заяву «грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності Грузії» і закликало росію дотримуватися угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року. Проти розміщення бази ВМФ також виступило Об’єднання країн «Група друзів Грузії» (ГДГ) в ОБСЄ, до складу якої входять США, Болгарія, Великобританія, Данія та низка інших країн. Там назвали це «спробою дестабілізувати і так складну ситуацію в чорноморському регіоні».

Однак така реакція не зупинила росію. У січні 2024 року секретар ради безпеки сергій шамба заявив, що базу російського флоту запустять в Абхазії у 2024 році. А у березні грузинський телеканал TV Piraveli повідомив, що вона майже добудована, показавши аерофотозйомку. Представник «Антиокупаційного руху» Давид Качарава тоді заявив, що таким чином росія хоче відкрити другий фронт і спробує втягнути Грузію у війну.

У червні глава Служби державної безпеки Грузії Григол Лілуашвілі назвав створення бази загрозою безпеці країни та «додатковим важелем військово-стратегічного контролю над Чорним морем». “За нашою оцінкою, малоймовірно, що окупований порт Очамчир через маленьку акваторію і складний інфраструктурний стан, буде використовуватися для розміщення великих бойових кораблів”, – сказав Лілуашвілі.

HI Sutton вважає, що порт в Абхазії може прийняти кілька великих військових кораблів, у тому числі десантних або фрегатів. Хоча кораблі проекту 22870 називають рятувальними буксирами, вони часто супроводжують бойові кораблі та відомі тим, що несуть ракетні системи під час війни.

OSINT-дослідник припускає, що росія може використовувати порт і як притулок на тлі успішних атак ЗСУ в Криму та новоросійську, і як базу для запуску бойових місій.

За даними розвідки Міноборони Великобританії, до липня українські сили пошкодили або знищили 26 кораблів вмф рф у Чорному та Азовському морях. Україна повідомляла про 27 пошкоджених або знищених російських військових кораблів на початку липня. Через це чорноморський флот був змушений перебазувати майже всі свої боєздатні кораблі з окупованого Криму на інші місця.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин