Мобілізація прискорить падіння режиму путіна: він фактично визнав провал в Україні

-

Читайте также

Оголошення президентом рф володимиром путіним часткової мобілізації в росії прискорить падіння чинного кремлівського режиму і може призвести до розпаду держави. Запустивши мобілізаційний процес, кремль фактично визнав провал російського військового вторгнення до України.

«Референдуми» на окупованих українських територіях та теза російської пропаганди про «війну з НАТО» покликані хоч трохи пояснити населенню росії поразки, які зазнає їхня агресивна держава. Про це пишуть аналітики Інституту досліджень глобальних загроз та демократії Роберта Ленсінга (RLI), зазначає Obozrevatel.

«21 вересня путін наказав закликати резервістів і підвищити продуктивність оборонної промисловості. Росія переходить до глобального протистояння із Заходом і готується до наступного етапу війни проти України. Усі ці коментарі та оцінки заяв кремля свідчать про слабкість кремлівського режиму, оскільки москва практично визнала свою нездатність вести сучасну війну», — сказано в аналітичному матеріалі RLI.

Намагаючись «закамуфлювати» справжні причини поразок російської армії, путін та його пропагандисти продовжують наполягати, що воюють не з Україною, а з НАТО. Водночас оголошення мобілізації справді збільшує загрозу для Заходу.

«Путін стверджував, що воює не з Україною, а з НАТО, яке зосередило весь свій військовий потенціал проти росії. Це відповідає концепції російського диктатора, з одного боку, і дозволяє йому пояснити своєму народу причини неефективності та поразки російської армії, з іншого боку». Знову ж таки, удар по Європі можливий, оскільки і там росія має свої геополітичні інтереси. Таким чином, для Заходу мобілізація означає, що загроза з боку росії існує і її необхідно зупинити та викорінити в Україні», — вважають у RLI.

Аналітики впевнені: своїм рішенням путін визнав відсутність видимих ​​успіхів росії на фронті та дав зрозуміти, що готовий до тривалої війни.

Про це свідчать і організовані рф псевдореферендуми в Україні. Під приводом «захисту своїх територій» після спектаклю з «волевиявленням» Москва посилюватиме ядерний шантаж.

«Рішення про мобілізацію пов’язане із запланованими «референдумами» на окупованих територіях України, оскільки росія хоче їх анексувати. Після проведення цих «референдумів» та анексії росією частини України, кремль має намір представити подальший наступ української армії на Донбасі як агресію України проти росії. У цьому разі Москва здатна посилити ядерний шантаж, оскільки концепція національної безпеки росії передбачає застосування ядерної зброї у разі загрози цілісності росії», – сказано в публікації.

До того ж, «референдуми» кремлівська пропаганда буде використовувати як «доказ» «успішності» військової кампанії та територіальної експансії рф. Росіян будуть переконувати, що цього разу росії вдалося повторити події 2014 року в українському Криму. Ось тільки підтримка росіянами путіна не зросте навіть після анексії ще однієї частини незалежної та суверенної України.

Фактично, зазначено у статті RLI, путін опинився у безвихідній ситуації. Піти з України він не може, оскільки боїться поразки, яка стане для нього фатальної.

«За допомогою пропаганди йому вдалося активізувати діяльність багатьох націоналістів, які вважають путіна рятівником росії. Більшість із цих людей близькі до соціальних низів і розглядають державну пропаганду як щось, чим можна пишатися. Програш у війні, яка популяризується кремлівськими пропагандистами, у даному випадку особливо сильно вдарить по популярності путіна серед цих російських націонал-шовіністів. Ось чому, окрім власної одержимості путіна, ефект державної пропаганди обмежує його простір для маневру та позбавляє можливості відмовитись від ідеї окупації України», — вважають аналітики RLI.

Однак і перемогти росія не здатна. Часткова мобілізація в рф вказує на те, що кремль не в змозі кардинально змінити ситуацію на передовій на свою користь. Ні про яку «частковість» насправді не йдеться: оскільки у мотивації воювати у населення відсутня — мобілізація буде загальною.

«Це змінить ставлення до війни тих, хто її підтримував під впливом пропаганди, оскільки вони не готові жертвувати собою або позбутися комфорту. Крім того, очікується, що росія зазнає ще більших втрат. Москва не в змозі забезпечити таку кількість військ захисними засобами та сучасним озброєнням. Це свідчить про слабку мобілізаційну готовність», – переконані експерти.

Більшість росіян, зокрема й ті, хто активно підтримував вторгнення росії в Україну, готові воювати виключно на диванах, але аж ніяк не в окопах. Отже, мобілізація призведе до зростання невдоволення владою у росії. Експерти прогнозують у рф повторення подій 1917 року.

«Після проголошення президентського указу про мобілізацію у містах спалахнули протести, і це явно тільки початок. Мобілізація для участі в агресивній війні має демотивувати росіян. Розрив між владою і народом буде збільшуватися, внутрішня напруга наростатиме. Росія, швидше за все, повторить сценарій 1917 року, коли втрати та тягар Першої світової війни спровокували падіння монархії», – сказано в аналітичному матеріалі.

А ось ситуацію на фронті мобілізація росіян навряд чи суттєво змінить. Професійну російську армію фактично розбито: більшість підготовлених військовослужбовців вбиті або потрапили в полон. Ті ж, кого наберуть замість них, не зможуть розпочати успішного наступу, оскільки не мають уявлення про ведення сучасної війни. Це стало очевидним, коли мобілізовані війська не змогли стримати контрнаступ у районі Харківщини, оскільки кадрову армію перекинули на південь України.

Наслідки вторгнення в Україну – аж до розвалу рф – розуміють навіть в оточенні путіна.

«Рада безпеки росії скептично ставиться до перспектив мобілізації. Є ознаки того, що путіну говорили про необґрунтовану мобілізацію в період після середини липня і попереджали, що в цей час мобілізація буде абсолютно неефективною. На початку вересня в деяких документах Ради безпеки рф вже була інформація про ризики громадянської війни та розпаду країни», – пишуть аналітики.

Про це попереджає і екс-командувач ЗС США в Європі Бен Ходжес, який деякий час тому закликав міжнародне співтовариство підготуватися до потенційного розпаду росії, щоб мінімізувати геополітичні наслідки цього глобального процесу в майбутньому. Генерал вважає, що країна, що складається з більш ніж 120 етнічних груп, може розпастись поступово та безконтрольно.

«У Раді безпеки висловили побоювання з приводу втрати контролю над деякими районами Брянської, Курської, Білгородської, Воронезької та Ростовської областей на тлі зростання народного невдоволення мобілізацією. За деякими повідомленнями більшість силових структур відмовляли путіна від наказу про мобілізацію, оскільки вони бояться збройних протестів людей , що затаїли злість на уряд. Керівники фсб виступили проти рішення про мобілізацію, особливо щодо збільшення чисельності ПВК. Вони побоюються, що протести в росії за участю ПВК буде неможливо придушити», — резюмують аналітики RLI.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

З Бурятії на Донбас їдуть шамани на допомогу окупантам

"Успіхи" рф у загарбницькій війні в Україні мало сказати, що сумнівні, путінська влада хапається за будь-яку соломинку, мракобісся квітне...