Міноборони росії в своїх звітах про війну в Україні переорієнтувалось на пропаганду — ISW

-

Читайте также

Російські сили, ймовірно, використовують Запорізьку АЕС в Енергодарі, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи в Україні, судячи з усього, у спробі послабити волю Заходу надати військову підтримку українському контрнаступу, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив 3 серпня, що Запорізька АЕС, яка наразі окупована російськими військами, «цілком вийшла з-під контролю» і що на станції «всі принципи ядерної безпеки порушені». Він попередив, що російські сили не дотримуються фізичної недоторканності станції, і благав росію та Україну якнайшвидше сприяти відвідуванню комплексу спостерігачами МАГАТЕ.

«Голова» Запорізької окупаційної адміністрації Євген Балицький відповів, що МАГАТЕ на заводі раді будуть бачити: «Ми готові показати, як його сьогодні охороняють російські військові, і як Україна, яка отримуючи зброю із Заходу, використовує цю зброю, у тому числі безпілотники, для атак на атомну електростанцію, діючи як мавпа із гранатою».

В останні тижні російські сили, дислоковані навколо АЕС, обстрілювали українські позиції в Нікополі та інших місцях, навмисно ставлячи Україну у скрутне становище: або Україна відкриває вогонь у відповідь, ризикуючи міжнародним засудженням та ядерним інцидентом (на що українські сили навряд чи підуть), або Україна дозволяє російським силам продовжувати обстріл українських позицій з ефективної «безпечної зони».

Український мер Енергодару Дмитро Орлов повідомив 3 серпня, що російські сили обстріляли Енергодар ракетами із сусідніх сіл, щоб хибно звинуватити українські сили в обстрілі та створенні загрози для АЕС. 21 липня ISW оцінила, що російські війська можуть тримати тяжку військову техніку на Запорізькій АЕС в Енергодарі, щоб захистити цю техніку від українських ударів. Російські сили також, ймовірно, влаштовували фальшиві атаки навколо Енергодару з початку липня, як повідомляв ISW.

Російські сили, судячи з усього, підпалили тюремний комплекс з українськими військовополоненими в окупованій Донецькій області, але звинуватили Україну в точковому ударі з використанням західної військової техніки, що, ймовірно, стримає додаткову західну військову підтримку України. Головне управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що воно встановило, що «група Вагнера» навмисно підпалила тюремний комплекс 28 липня. Це повідомлення узгоджується з пошкодженнями, які спостерігаються на наданому росією відео з місця події. ГУР повідомило, що сили Вагнера «замінували» будівлю невстановленими легкозаймистими речовинами, що призвело до швидкого розповсюдження вогню по всій будівлі.

Надані росією кадри та комерційні супутникові знімки з колонії показали, що стіни будівлі обгоріли, але й досі стояли. Також не було виявлено вирв від снарядів або інших ознак артилерійського обстрілу. ISW раніше повідомляла, що зображення з місця показують, що внаслідок атаки було пошкоджено лише одну будівлю, стіни цієї будівлі не завалилися і поблизу не залишилося вирв від снарядів. Це дуже переконливо свідчить, що руйнація в’язниці було результатом або прицільного удару, або закладеної всередині запальної або вибухової речовини.

Російські офіційні особи раніше заявляли, що загибель військовополонених стала результатом українського удару з HIMARS, що, ймовірно, було частиною російської інформаційної операції, спрямованої на те, щоб відмовити США від подальшого надання Україні цих систем.

Кремль, ймовірно, продовжує спроби використати свої відносини з Тегераном, щоб отримати безпілотники для використання в Україні. 3 серпня російське державне космічне агентство «Роскосмос» оголосило, що 9 серпня росія запустить на орбіту супутник дистанційного зондування Землі (названий «Хайям») від імені Ірану. Кремль може намір цим запуском заохотити Тегеран або відплатити Тегерану за надання іранських безпілотників, які будуть використовуватися в операціях в Україні, а також, можливо, за іншу військову техніку чи підтримку.

Іран має величезний арсенал балістичних ракет і внутрішні потужності з виробництва ракет, які він може надати росії в обмін на економічну та військову співпрацю. В останні роки Іран приділяв першочергову увагу розвитку своєї військово-космічної програми та запустив один супутник у квітні 2020 року та один у квітні 2022 року. Офіційні особи США та Близького Сходу заявили ще в червні 2021 року, що російські офіційні особи готуються відправити супутники «Канопус-V» російського виробництва до Ірану, що розширить загальні можливості Тегерана з розвідки на Близькому Сході та за його межами.

Як повідомив ISW 2 серпня, росія та Іран, ймовірно, продовжать розвивати співпрацю в рамках нещодавно підписаних двосторонніх авіаційних угод, щоб зміцнити російський військовий потенціал в Україні та допомогти Тегерану у пом’якшенні санкцій.

Міністерство оборони росії змінило напрямок своїх репортажів після падіння Лисичанська, ймовірно, орієнтуючись на наративи, які знаходять позитивний відгук у блогерів та військових кореспондентів, а не на ті, які викликають критику з боку цієї спільноти. Міністерство оборони росії змінило свій стиль звітності, щоб зосередитися на заявах про зниження морального духу українців та успішні російські удари по наданій Заходом військовій техніці, а не на повідомленнях про повсякденні поступи росії на лінії фронту.

В останні дні російські війська досягли обмежених успіхів у районі Бахмута та Авдіївки, але міністерство оборони росії не заявляло про територіальні придбання на театрі військових дій, принаймні після падіння Лисичанська.

Військові блогери, військові кореспонденти та інші групи критикують міністерство оборони та Кремль за перебільшені та неточні заяви про територіальні придбання, що підривають наративи Москви та довіру до неї. Міноборони рф, очевидно, загравало з ідеєю придушення чи спроби контролювати співтовариство військових блогерів, але натомість, схоже, вважало за краще скоригувати свої власні наративи. Тепер Міноборони дозволяє блогерам, військовим кореспондентам позитивно висвітлювати ситуацію, що розгортається в Авдіївці, Пісках та на південь від Бахмута, не роблячи власних заяв, які можуть викликати критику.

Військові блогери опублікували кадри з повідомленнями про захоплення вентиляційної шахти вугільної шахти «Бутівка» та південної околиці Пісків, де вони святкували повернення невеликих ділянок території, що довго оспорюється, але Міноборони не зробило жодних заяв з цього приводу. Деякі військові блогери, такі як Максим Фомін (відомий під псевдонімом Владлен Татарський), раніше служили у підрозділах бойовиків «днр» та розповідають анекдоти про свою службу в районі Донецька до повномасштабного вторгнення росії до України. Таке висвітлення війни, ймовірно, спрямоване на підняття бойового духу серед бойовиків «днр» та росії. Кремль або міністерство оборони, можливо, вирішили, що блогери та військові кореспонденти є надійнішими джерелами інформації для тих виборців, про яких вони найбільше дбають, і усвідомили, що їхні власні заяви втрачають довіру. Як альтернатива вони можуть зосередитися на оповіданнях, які викликають позитивний резонанс у цій спільноті.

Ключові висновки:

  • Російські сили, ймовірно, використовують українську Запорізьку атомну електростанцію (АЕС) в Енергодарі, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи в Україні, намагаючись цим послабити волю західних держав надати військову підтримку українському контрнаступу.
  • Російські сили, ймовірно, підпалили тюремний комплекс з українськими військовополоненими в окупованій Донецькій області, але звинуватили Україну у високоточному ударі з використанням західної військової техніки, що, ймовірно, посилить нерішучість США щодо продовження постачання HIMARS Україні.
  • Москва, ймовірно, продовжує спроби використати свої відносини з Тегераном, щоб отримати безпілотники для використання в Україні.
  • Російські війська провели обмежену наземну атаку на північний захід від Слов’янська і продовжили наступ на Бахмут з північного сходу, сходу та південного сходу.
  • Російські сили віддають пріоритет лобовим атакам на Авдіївку та не змогли закріпитися у Пісках.
  • Повідомляється, що російські сили формують ударну групу, щоб запобігти контрнаступу українських військ на півночі Херсонської області або завдати їм удару у відповідь.
  • Російська окупаційна влада може дозволити як особисте, так і онлайн-голосування на майбутніх псевдореферендумах про приєднання окупованої території України до Росії, що дозволить росії просто сфальсифікувати результати голосування.

Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Росія заздалегідь готувала вибух на газопроводі «Північний потік» — ЗМІ

Вибух на газопроводі "Північний потік - 2" був заздалегідь спланований росією, пише The Times з посиланням на джерело в...