Кремль має серйозні проблеми з мобілізацією і намагається заспокоїти панікуюче населення — оцінка дій рф на 26 вересня

-

Читайте также

Кремль намагається «забалакати» серйозні проблеми при проведенні своєї «часткової мобілізації», але його наративи навряд чи заспокоять росіян, які можуть бачити помилки та зловживання на власні очі.

Про це пише ISW.

Кремль перекладає провину за те, що російський уряд не дотримується заявлених ним критеріїв мобілізації та пільг, на неспроможні бюрократичні інститути, відповідальні за мобілізацію.

Кремль применшує масові порушення закону про мобілізацію як окремі помилки місцевої влади, стверджуючи, що виправляє ці помилки у міру того, як громадяни звертають на них увагу. Однак порушення явно надто поширені, щоб бути просто результатом індивідуальних помилок, і громадяни росії їх дуже добре бачать.

На відміну від невдач росії в Україні, які Кремль зміг применшити або заперечити, бо його громадяни не можуть їх бачити безпосередньо, порушення указу про мобілізацію очевидні для багатьох росіян. Інформація про ці порушення навіть не вимагає доступу до засобів масової інформації або соціальних мереж, тому що вони відбуваються в багатьох місцях, і сім’ї жертв можуть розповідати про свої страждання безпосередньо.

Російські державні ЗМІ почали визнавати скарги соціальних мереж на постійні проблеми з процесом мобілізації, значною мірою покладаючи провину на нібито невмотивованих та некомпетентних співробітників військкоматів. Російські пропагандисти та голови суб’єктів федерації активно обговорюють випадки неправомірної мобілізації чоловіків старших за граничний призовний вік, які ніколи не служили і мають захворювання, а також погане поводження з мобілізованими.

Губернатор Омської області Олександр Бурков заявив, що бюрократія є «ворогом патріотизму» і звинуватив бюрократів у тому, що вони зосередилися на виконанні якихось норм, а не на правильному виконанні наказу президента росії путіна про часткову мобілізацію. Ведучий державного телебачення пригрозив покарати працівників військкоматів, якщо вони не дотримуватимуться наказу про обмежену мобілізацію резервістів. Кремлівські засоби масової інформації дедалі частіше діляться окремими історіями про те, як військкомати звільняли деяких непридатних до служби чоловіків після втручання місцевих чиновників або за допомогою кремлівських державних ЗМІ, щоб припустити, що помилки виправляються, коли до них привертають увагу Кремля

Перед Кремлем стоїть найскладніше завдання спробувати заспокоїти російський народ, але при цьому мобілізувати достатню кількість людей для продовження бойових дій.

Нинішній наратив Кремля спрямований на те, щоб заспокоїти збожеволіле населення, яке панікувало, обіцянками виправити і покарати бюрократичні інститути за широко поширені «помилки» в мобілізаційній кампанії, але таке посилення навряд чи вирішить проблему.

Путіну доведеться виправити (або переконливо вдати, що виправив) мобілізаційну бюрократію, що розтягнулася на 11 часових поясів, і одночасно змусити її виконати мобілізаційні квоти, які він встановив для неї для підтримки військових дій. Ці імперативи, ймовірно, взаємовиключні протягом короткого періоду часу. Кремль також ризикує ще більше підірвати цей найважливіший бюрократичний інститут у важливий період, постійно звинувачуючи його в невдачах, які, ймовірно, не пов’язані з його діями. Деякі росіяни вже спрямовують свій гнів на військкомати; 26 вересня чоловік, який виступав проти мобілізації, розстріляв начальника Усть-Ілімського військкомату Іркутської області.

Зусилля Кремля щодо заспокоєння російського населення поки що не мали успіху: протести пройшли як мінімум у 35 населених пунктах 25 вересня і як мінімум у 10 населених пунктах 26 вересня. Російська міліція продовжує придушувати акції протесту, зокрема, затримала кілька сотень жінок у Якутську, Республіка Саха. Російська міліція також відкрила попереджувальний вогонь перед протестувальниками в Ендіреї, селі з населенням близько 7900 осіб у Республіці Дагестан. Росіяни підпалили російські військкомати в Урюпінську Волгоградської області та Рузаївці, Республіки Мордовія. Затриманий студент також намагався підпалити будівлю з вивіскою військкомату в Санкт-Петербурзі, хоча сама будівля військкоматом не була. Деякі мобілізовані на знак протесту проти мобілізації завдали собі шкоди, а один росіянин підпалив себе у Рязанській області.

Кремль проводить оголошену часткову мобілізацію резервістів так, ніби це була часткова військова повинність, посилюючи суспільне невдоволення. Звичайна вибіркова мобілізація резервів вимагає, щоб уряд закликав резервістів на основі списків тих, хто має військовий досвід (основна умова для членства в резерві) та перебуває у відповідній віковій групі.

Кремль, а також націоналістично налаштовані російські блогери неодноразово заявляли, що військкомати по всій росії саме цим і займаються — використовують списки відомих резервістів, що вже існують, для мобілізації відповідних чоловіків. Однак російський блогер 26 вересня послався на джерело в Міноборони росії, яке заявило, що всі громадяни росії несуть відповідальність за попереджувальне подання до військкоматів документів про непридатність до мобілізації. Якщо вони не нададуть документації, то ризикують бути мобілізованими. Цей процес є стандартним для призову на військову службу, але неортодоксальним для передбачуваної вибіркової мобілізації резервістів. Кремль, швидше за все, встановив квоти для заповнення місцевими чиновниками і наголосив на дотриманні цих квот, а не на дотриманні правових принципів мобілізації, що призвело до пріоритету чисельності над дотриманням закону і, таким чином, до примусової мобілізації чоловіків без військового досвіду або з дискваліфікуючими захворюваннями.

Навіть грамотно проведений призов російських резервів навряд чи найближчим часом створить значну бойову міць в Україні. Мотивовані економією реформи Міноборони, які скоротили термін служби призовників з двох років до одного в 2008 р., означають, що ті, хто був покликаний з 2008 р., не були навчені до того рівня компетентності, який зробив би їх корисними для збільшення бойового потенціалу в нинішніх зусиллях росії без значної додаткової підготовки. Проте Міноборони, схоже, не зробило жодних кроків, щоб зробити цих новобранців корисними. У російських повідомленнях з російського навчального центру в Сергіївському стверджувалося, що нещодавно мобілізовані люди тинялися центром без підготовки, спорядження та офіцерів протягом чотирьох днів.

Запланована Кремлем анексія окупованої України може відбутися перед або незабаром після 1 жовтня, перед початком звичайного осіннього циклу призову у росії, щоб забезпечити примусовий заклик українських цивільних осіб для війни проти України. Якщо це станеться, Кремль, швидше за все, накаже Міністерству оборони росії включити українських цивільних осіб на окупованих та нещодавно анексованих українських територіях до російського призовного циклу, розширивши примусову мобілізацію українських цивільних осіб для боротьби проти України.

ISW раніше оцінювала, що однією з причин, які спонукали путіна віддати наказ про мобілізацію та анексію разом, є розширення примусової мобілізації українських цивільних осіб, але ці цивільні особи не відповідають юридичним критеріям поточного наказу Кремля про часткову мобілізацію — у призовних вікових категоріях майже жоден із них, швидше за все, не має досвіду служби у російській армії. Однак, як «російські» громадяни за російським законодавством, усі українські чоловіки віком від 18 до 27 років на анексованих територіях отримають «право» на проходження військової служби. 26 вересня російський військовий блогер заявив, що Міністерство оборони росії збудує філію Нахімовського військово-морського училища в окупованому Маріуполі Донецької області, продемонструвавши, як надовго російські військові мають намір закріпитися на окупованій території України.

Російські офіційні особи вже мобілізували громадян України на війну з Україною. Призначений росією окупаційний губернатор анексованого росією Севастополя Михайло Развожаєв заявив 25 вересня, що російська влада мобілізувала близько 2000 осіб в окупованому Криму та Севастополі в рамках путінської часткової мобілізації. Як раніше повідомляв ISW, російська окупаційна влада раніше насильно мобілізувала українських мирних жителів з усіх окупованих областей України в меншій кількості.

Російська влада вже створила умови для мобілізації більшої кількості українських чоловіків після офіційного оформлення анексії. Український радник Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань повідомив 25 вересня, що російська окупаційна влада не дозволяє залишати окупований Херсон чоловікам молодше 35 років. Український мер окупованого Мелітополя Іван Федоров повідомив 26 вересня, що Кремль доручив російській окупаційній адміністрації Мелітополя сформувати до 10 жовтня добровольчий батальйон чисельністю 3000 осіб. Український голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив 26 вересня, що російські окупанти у Сватовому Луганській області віддали накази про мобілізацію всіх чоловіків у цьому районі і що російська влада в анексованому Луганську аналогічно мобілізує всіх чоловіків-українців.

За непідтвердженими даними, ЗСУ могли знищити російський центр управління та навчання для безпілотників, який завдавав ударів БПЛА по Україні, можливо вбивши іранських інструкторів.

Український журналіст Андрій Цаплієнко заявив, що українські сили помстилися за атаки російських безпілотників на Одесу, завдавши удару по російському об’єкту в Чулаківці на Кінбурнській косі Херсонської області 26 вересня, і заявив, що в результаті українських ударів загинули чотири десятки росіян і два десятки іранських інструкторів, які навчали російські сили використовувати безпілотники іранського виробництва, такі як Shahed-136.

Як раніше повідомляв ISW, останніми днями російські сили використали боєприпаси Shahed-136 іранського виробництва для поразки цілей в Одесі. ISW не може незалежно підтвердити повідомлення Цаплієнка, а джерела в уряді України не повідомляли про атаку на центр управління безпілотниками. Південне оперативне командування України повідомило 26 вересня, що українські сили завдали удару як мінімум по одному складу боєприпасів на Кінбурнській косі, але не згадало центр управління безпілотниками. 26 вересня офіційний представник Одеської військової адміністрації України Сергій Братчук також підтвердив, що українські сили атакували невстановлені цілі на Кінбурнській косі. Коса є найзахіднішою територією, яку росіяни все ще контролюють у Чорному морі, в межах 4 км від контрольованого Україною Очакова у найближчій точці, що робить її чудовим місцем для центру управління безпілотниками, з якого Росія може спрямовувати атаки вглиб неокупованої України.

Ключові висновки

  • Кремль намагається «забалакати» серйозні проблеми при проведенні своєї «часткової мобілізації», але його наративи навряд чи заспокоять росіян, які можуть бачити помилки та зловживання на власні очі.
  • Запланована Кремлем анексія окупованої частини України може відбутися до або незабаром після 1 жовтня, перед початком звичайного осіннього циклу призову у росії, щоб забезпечити примусовий призов українських цивільних осіб на війну проти України.
  • ЗСУ продовжували наступ на північ від Лимана і на східному березі річки Оскіл.
  • Українські сили продовжували завдавати ударів по російським наземним лініям комунікацій у рамках контрнаступальної кампанії на півдні.
  • Російські війська продовжували вести наступальні операції в районі Бахмута і на захід від Донецька.
  • Російські війська продовжували використовувати безпілотники іранського виробництва для завдання ударів по українських військах і містах на півдні України.
  • Кремль, можливо, розглядає питання про офіційне закриття своїх кордонів або формальне обмеження пересування чоловіків боєздатного віку всередині країни, щоб краще провести часткову мобілізацію.
  • Російська окупаційна влада почала оголошувати результати своїх фіктивних референдумів про анексію, посилаючись на грубо сфальсифіковані дані про явку.

Як повідомляла група «ІС», різаниною в Іжевську росіян відволікають від більш масштабнішої події — «часткової мобілізації».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Швейцарія додатково заморозила російські активи: названо суму

Швейцарія оновила дані щодо об’ємів заморожених російських активів у зв'язку з санкціями проти рф. Про це повідомив Державний секретаріат...