Кількість вірян УПЦ МП зменшиться на 20% після перейменування, – політолог

-

Читайте также

Приведення назви так званої «УПЦ» у відповідності до закону – вказування приналежності до керівного центру в Москві – зменшить кількість вірян у РПЦвУ на 20%. На цьому наголосив політолог Андрій Єременко з посиланням на результати опитування, проведені із різними запитаннями, де в одному випадку запитували про приналежність до так званої «УПЦ на чолі з Онуфрієм», а в іншому, до «УПЦ (Московського патріархату)», пише ресурс Духовний фронт.

«І «Градус» і «Active Group» незалежно один від одного поставили запитання «до якої конфесії ви себе відносите». АЛЕ! У Градусу варіант відповіді про Московський Патріархат звучить так: «Українська Православна Церква (Московского патріархату, Митрополит Онуфрій)». І результат 7%, у «Active Group» — «Українська православна церква (на чолі з митрополитом Онуфрієм)». І результат — 27%. Тобто додавання фрази «московський патріархат» зменшує кількість відповідей майже в 4 (!!!!) рази», — Андрій Єременко.

«Зрозуміло, є похибка і у нас і у «Градусу». Але різницю у 20% не спишеш на похибку ну ні як», — підсумував політолог.

Опитування також прокоментував речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря): «Просте відкриття людям правди про Московський Патріархат зменшує кількість тих, хто при опитуванні асоціює себе з цією юрисдикцією, в чотири рази. Ось чому Московський Патріархат в Україні так наполегливо опирається виконанню закону та приведенню своєї назви у відповідність з реальністю».

Зазначимо, що українська влада ще два роки тому намагалась вирішити історичну справедливість й зобов’язати московську церкву в Україні вказувати в назві свою приналежність до керівного центру, що знаходиться в Москві. 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій, які входять до структури, чи є частинами релігійної організації (об’єднання), керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». 26 грудня 2018 року цей закон набрав чинності і передбачав, що релігійна організація, керівний центр якої розташований на території держави-агресора, має вказувати цю приналежність у своїй назві. Але представники московської церкви тоді заявили про переслідування та пішли в суд. А саме в Окружний адмінсуд Києва. Той ухвалив рішення на їхню користь.

Відповідного до закону, так звана «УПЦ» має вказати приналежність до Московського патріархату, в іншому випадку її запис в Єдиному держреєстрі буде анульований.

Керівний центр так званої УПЦ, як видно із аналізу її статуту, знаходиться в Москві, а духовенство РПЦ в Україні має в обов’язковому порядку виконувати рішення Помісних і архієрейських соборів Московського патріархату. Вище керівництво РПЦвУ ще до російсько-української війни не соромилось використовувати приставку «московського патріархату», як на офіційних документах і сайтах, так і на вивісках фасадів храмів. На окупованих територіях вивіски залишились не змінені (УПЦ МП), або взагалі позбувались назви «УПЦ» і називались просто «московським патріархатом», в той час, як на не окупованій території України приставку «МП» (московського патріархату) почали прибирати.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Завершилась підготовка мінометних розрахунків житомирських прикордонників. ФОТО

У Головному центрі підготовки особового складу завершилася підготовка персоналу мінометної застави прикордонної комендатури швидкого реагування Житомирського прикордонного загону, повідомляє...