Елітні підрозділи армії рф зазнали значних втрат й дедалі більше деградують — ISW

-

Читайте также

28 вересня російські військові блогери з підвищеним занепокоєнням обговорювали успіхи України в районі Лиману, припустивши, що російські сили в цьому районі можуть зіткнутися з неминучою поразкою. Декілька російських блогерів і відомих військових кореспондентів стверджували, що українські війська просунулися на захід, північ і північний схід від Лиману і працюють над завершенням оточення російських військ у Лимані та вздовж північного берега річки Сіверський Донець у цьому районі.

Російські блогери заявили, що українські війська загрожують російським позиціям та комунікаціям, які підтримують лиманське угруповання. Лиманський котел, ймовірно, матиме серйозні наслідки для російського угруповання у північній частині Донецької та західній частині Луганської областей та може дозволити українським військам загрожувати російським позиціям вздовж західного кордону Луганської області та в районі Сіверськодонецьк-Лисичанськ, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Російське військове керівництво не змогло встановити інформаційні умови для потенційно неминучої поразки росії у Лимані. Міністерство оборони рф не відреагувало на поточні втрати росіян в районі Лиману і не підготувалося до обвалення цієї ділянки лінії фронту, що, ймовірно, ще більше знизить і так низький бойовий дух росіян. Російська військова влада раніше не змогла створити достатнього інформаційного забезпечення для пояснення чи приховання втрат росії після перших етапів українського контрнаступу в Харківській області, що підірвало моральний дух та призвело до паніки серед російських військ на східному напрямку.

Розлюченість російського націоналістичного інформаційного простору, ймовірно, зіграла роль у тому, що Кремль віддав наказ про часткову мобілізацію в дні після першого масштабного контрнаступу України в безсистемній спробі зміцнити російські позиції. Майбутні успіхи України у критично важливих районах Донецької та Луганської областей можуть внести додатковий розбрат між російськими націоналістами та військовим керівництвом, а також між російськими військами та їх начальством.

Кремль може тимчасово відкласти оголошення про анексію окупованої території України, щоб краще підготувати російський інформаційний простір та адміністративну організацію процесу, хоча 30 вересня залишається найімовірнішою датою оголошення про анексію. ISW прогнозувала 27 вересня, що путін, ймовірно, оголосить про анексію росією окупованої української території 30 вересня у своєму запланованому зверненні до обох палат російського парламенту.

28 вересня Міноборони рф заявило, що росія «виконає сподівання мешканців лнр, днр, Запорізької та Херсонської областей бути разом із росією» у «найближчому майбутньому». Спікер Думи В’ячеслав Володін оголосив 28 вересня, що Державна Дума має провести засідання щодо приєднання для затвердження анексії окупованих територій України 3 та 4 жовтня.

Російськомовне опозиційне видання «Медуза», що базується в Латвії, 28 вересня процитувало джерела в Кремлі, які заявили, що Кремль вирішив «не квапити події». Ці джерела повідомили «Медузі», що «піар-ефект від [анексії] буде практично нульовим» через невдоволення частковою мобілізацією в росії». «Медуза» повідомила, що Кремль провів закрите опитування громадської думки, яке продемонструвало широке невдоволення росіян і, можливо, намагається виправити суспільне невдоволення мобілізацією, перш ніж оголосити про анексію.

Призначені росією керівники окупаційних адміністрацій Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей направили 28 вересня звернення до путіна з проханням визнати їхні фіктивні референдуми та вітати їх у росії. Російські окупаційні лідери кожної області, швидше за все, найближчими днями зустрінуться з путіним, щоб подати свої запити. Путін міг би оголосити про ці перформативні переговори про приєднання, а не про остаточну анексію у своїй промові 30 вересня.

Російська влада продовжує направляти нещодавно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для безпосереднього посилення залишків різних підрозділів, що сильно деградували, у тому числі підрозділів, які раніше вважалися основою збройних сил рф. Український Генштаб повідомив, що новомобілізовані російські солдати прибули для посилення частин 1-го танкового полку 2-ї мотострілецької дивізії 1-ї гвардійської танкової армії у невстановлених районах України без будь-якої підготовки.

На кадрах із соцмереж від 27 вересня російський солдат, мобілізований до 1-го танкового полку, пояснює, що через два дні його відправлять воювати до Херсонської області без будь-якої базової підготовки, як учора повідомило ISW. 1-а гвардійська танкова армія до 24 лютого вважалася головною механізованою силою росії, і той факт, що її елементи поповнюються погано дисциплінованими, ненавченими людьми, узгоджується з попередніми оцінками ISW про те, що навіть найелітніші підрозділи росії зазнали значних втрат на Україні й тому дедалі більше деградують. Приєднання знову мобілізованих сил до частин 1-ї гвардійської танкової армії навряд чи надасть цим частинам значної бойової сили.

Ключові висновки:

Російське командування, швидше за все, не має готового наративу для можливого розгрому російського угруповання в Лимані, попри занепокоєння російських блогерів щодо можливого захоплення Лиману українськими військами.

Кремль може тимчасово відкласти оголошення про анексію окупованої території України, щоб краще підготувати російський інформаційний простір та її адміністративну організацію, хоча 30 вересня залишається найімовірнішою датою оголошення про анексію.

Російська влада продовжує направляти нещодавно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для безпосереднього посилення залишків різних підрозділів, що сильно деградували, у тому числі підрозділів, які раніше вважалися основою збройних сил рф.

28 вересня українські сили, ймовірно, продовжували досягати значних успіхів у районі Лиману, наступаючи з півночі по дузі Зелена Долина — Колодязі та з південного сходу в обхід Ямполя.

Українські військові переважно зберігали мовчання щодо конкретних дій України в Херсонській області 28 вересня, але заявили, що українські війська продовжують позиційні бої у невстановлених місцях, щоб зміцнити та покращити свої позиції вздовж південної осі.

Російські війська продовжували безуспішні наземні атаки на Донеччині.

Російські військові чиновники відкрито порушують публічно заявлені Кремлем рекомендації щодо мобілізації заради заповнення квоти, навіть попри те, що кремлівська пропаганда намагається змінити суспільне сприйняття часткової мобілізації.

Російська влада починає обмежувати пересування російських громадян у прикордонних районах росії, щоб впоратися з сотнями тисяч російських чоловіків, які намагаються втекти з країни.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Страчений вагнерівцями зек сам займався вербуванням

За інформацією джерела ВЧК-ОДПУ, Євген Нужин, перебуваючи в ув'язненні, аж ніяк не був паїнькою. Просидівши майже 20 років за...