Чи зможе росія за рахунок частково мобілізованих захопити Харків та Одесу: пояснення координатора ІС

-

Читайте также

Росія може кинути частково мобілізованих на захоплення Харкова та Одеси… Саме такі заголовки з’явилися у низці ЗМІ, зокрема й західних, а під час практично кожного інтерв’ю мене запитують про погрози.

Що ж. Розберемося?

Те, що Одеса була важливою метою для шляху на захоплення територій України від Харкова до кордону з Придністров’ям, було зрозуміло ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Як і було зрозумілим і те, що Харків перебуває під більшою загрозою, ніж Одеса. Це було зумовлено критичною близькістю кордону з росією.

І, в принципі, на сьогоднішній день, якщо уявити направлення частково мобілізованих на Харків та Одесу, ситуація дуже схожа, як і до війни.

Близькість кордону з росією може дозволити хвилі частково мобілізованих підрозділів тимчасово повернути контроль над частиною Харківської області на північ і північний схід від Харкова, але він не буде глибшим і масштабнішим. Цей ресурс не дозволить росії окупувати Харківщину і тим більше Харків.

Що ж до Одеси, то тут усе просто, як і було до того. Без окупації Миколаївської області Одесу окупантам не бачити. Адже зараз до Одеси вони можуть мати лише один шлях – сухопутний. Про морський десант не йдеться.

Виникає питання, а які ж тоді ризики для Миколаєва?

Скажімо так. Щоб окупувати Миколаїв, росіянам у нинішніх умовах необхідно сконцентрувати на правому березі щонайменше 30 БТГр, свіжих, укомплектованих підрозділами з професійним та досвідченим особовим складом, повністю оснащені та забезпечені ефективною системою управління та забезпечення, при працюючій як годинник логістики.

Запитання. Росіяни мають такі 30 БТГр і російське командування може забезпечити все вищевикладене? Ні. Цілком і повністю, тотально – ні.

Так, вони можуть спробувати наситити правий берег саме чмобиками, але це буде м’ясорубка вже на рівні прибуття цих підрозділів на лівий берег. А після старту відправки на правий берег взагалі почнеться відстріл на плаву.

Тому для Одеси на сьогодні найбільша загроза — це ракетні удари та БПЛА-камікадзе. З Харковом все складніше, але не критично.

А тому, навіть якщо це і правда, і в Кремлі вирішили за ресурс чмобіків захопити Харківську та Одеську область, то прокоментувати ці плани, як здорова людина, я не зможу. Оскільки ці плани були сформовані виключно психічно хворою і явно розумово відсталою людиною.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Бегство армии рф из Херсона спровоцировало раскол между сторонниками войны и путиным — ISW

Уход российских войск из Херсона вызывает идеологический раскол между сторонниками войны и президентом России Владимиром Путиным, подрывая уверенность в...