Чи варто Україні очікувати нового наступу з території білорусі

-

Читайте также

білорусь знову у всіх на слуху. Особливо на тлі часткової мобілізації у росії. Мовляв, путін дотисне лукашенка і, об’єднавши потенціал білоруської армії з частково мобілізованою масою, вони можуть зробити новий ривок на Київ.

Що ж… не затягуватиму і скажу так – ні. Не рвоне. Принаймні зараз ознак підготовки такого ривка не спостерігається і ось чому.

Нагадаю, що у вторгненні з території білорусі в Україну в лютому 2022 року брало участь близько 40 батальйон-тактичних та тактичних груп, найбільш професійних, підготовлених, оснащених підрозділів. Їх у цій м’ясорубці вистачило лише на місяць, після чого вони змушені були тікати.

У свою чергу армія білорусі — це від сили, саме від сили, більш-менш боєздатних 20 БТГр і ТГр. Вони не мають досвіду бойових дій і за багатьма показниками поступаються російським підрозділам зразка лютого 2022 року.

Так, їх можуть використовувати в якійсь із локацій для прориву та утримання території, але цей подвиг для них буде дуже швидкоплинним явищем.

З іншого боку, якщо їх посилити 20 чи навіть 40 БТГр зібраними з частково мобілізованих?

Для початку їх потрібно перекинути до білорусі, а це приблизно місяць-півтора нескінченної перегонки ешелонів у режимі нон-стоп, що поки що не спостерігається.

Але навіть якщо й буде ухвалено таке рішення і почнеться подібний процес, до зустрічі нової хвилі будуть готові на порядок ретельніше, ніж у лютому, а тому…

І ще один дуже важливий показник. З білоруських складів 1405, 1398, 1886 та 25, 43, 46 арсеналів зберігання боєприпасів росіяни продовжують вивозити тисячі тонн боєприпасів, практично їх спустошуючи.

Якщо ти готуєшся до якоїсь наступальної операції, чи ти віддаватимеш боєприпаси, без яких не здатний наступати?

Загрози з боку білорусі, поки там при владі перебуває лукашенко, не зменшилися, але й ймовірність застосування білоруської армії не збільшилася.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

Свежее

У російському Єкатеринбурзі палять машини із Z-свастикою. ВІДЕО

Поліція в російському Єкатеринбурзі розшукує «пробандерівськи налаштованих» паліїв машин з літерою Z, пишуть росЗМІ з посиланням на ГУ МВС...