«Часткова мобілізація» як черговий міжнародний злочин російських агресорів

-

Читайте также

«Часткова мобілізація» триває на окупованій території України, включаючи АР Крим та Севастополь. Наразі доцент Едуард Плешко додатково кваліфікував ситуацію, пише «АРК».

По-перше, уважне вивчення указу путіна про «часткову мобілізацію» засвідчило, що він не оголосив у ньому воєнного стану. По-друге, згідно з пунктом 1 указу «мобілізовані» особи, отримали від агресора «статус військовослужбовців за контрактом», тобто їм було «надано повний статус контрактника».

У сумі це дає кричуще ігнорування не лише мало кому вже цікавого «російського національного законодавства», але й здорового глузду. Адже прийом на військову службу може здійснюватися або примусово, у формах призову та мобілізації, або шляхом добровільного волевиявлення, це контракт, де сторони рівні у цьому самому волевиявленні. Примітно що у цьому очевидному абсурді «мобілізованих контрактників» вже розписався фейковий «губернатор» Севастополя Михайло Развожаєв, якій спробував розповісти населенню про «контракти» для «мобілізованих» як умову якихось «виплат».

Крім того відсутність наразі у росії режиму воєнного стану, а також й режимів контртерористичної операції чи надзвичайного, облогового стану або ж воєнного часу робить усі обмеження прав «мобілізованих» чистим свавіллям навіть у самій росії.

За таких умов фейковий «голова Криму» Аксьонов наразі обіцяє саме «проведення контртерористичної операції»; інші ж експерти прогнозують «воєнний стан» від агресора у найближчий час.

Але примітно, що президент рф своїм указом вже фактично анулював «права громадян» самої федерації у сфері «військової служби», чим учергове та відкрито розписався у тому що він саме узурпував вищу владу. Таким чином будь-які наступники путіна у Кремлі будуть змушені із цим «розбиратися», у чому нинішня вища російська влада цілком дає собі раду.

Нагадаємо, що раніше ситуація узурпації влади в росії загострилась при прийняті рішення про початок так званої «спеціальної воєнної операції». Це в розумінні росіян нібито «не є повноцінною війною» та нібито «дозволяє застосовувати їх війська в інших країнах», але – на запрошення уповноваженого органу іншої країни.

Саме тому Кремлем було сфабриковане фіктивне «визнання» рф терористичних фейкових «народних республік», та їх злочинне «звернення» із «запрошенням іноземних військ». Узурпація влади особами, які віддали наказ про таке, вчиняючи злочин агресії, робить тим самим будь-якого виконавця завідомо незаконного наказу співучасником узурпації влади й агресії, тобто автоматично робить злочинцем будь яку особу зі складу окупаційного контингенту.

Звісно, диктатору з «вищою юридичною освітою» начхати на право, а для забезпечення примусу незгодних агресор негайно посилив «кримінальну відповідальність за ухилення від служби» строком до 10 років, що негайно породило «лайфхаки» про ухилення від мобілізації через вчинення загально-кримінального злочину бо там «строк менше».

Тепер слід нагадати про міжнародне право. Асоціація неодноразово висвітлювала тему незаконного «строкових призовів» агресора в окупованому Криму, як воєнних злочинів, тобто злочинів проти правил війни, за яким несуть відповідальність військові й цивільні особи.

Звіті про дії щодо попереднього розслідування Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду 2016 року в пункті 158 вже містився висновок стосовно режиму окупації в Криму, як складової міжнародного збройного конфлікту. Своєю чергою, це передбачає застосування міжнародного права збройних конфліктів та кваліфікацію порушень такого гуманітарного права, як воєнних злочинів за національним правом України, зокрема в рамках статті 438 Кримінального кодексу та за статтею 8 Статуту Міжнародного кримінального суду.

В умовах міжнародного збройного конфлікту, включаючи окупацію Криму росією, застосовними є Женевські конвенції 1949 року, зокрема Четверта, та Перший Додатковий протокол до них, обов’язкові для обох сторін конфлікту.

На територію Криму та на інші українські території під контролем держави-окупанта поширюється режим частини ІІІ Четвертої Женевської конвенції щодо окупованих територій, а на росію – відповідні обмеження та зобов’язання, передбачені для держави-окупанта. Особи, які знаходяться на окупованих територіях, перебувають під захистом міжнародного права відповідно до статті 47 та інших норм згаданої конвенції.

Зокрема частина 1 статті 51 цієї конвенції містить пряму заборону примушення осіб, які перебувають під захистом, служити в збройних або допоміжних силах держави-окупанта; будь-який тиск чи пропаганда на користь навіть добровільного вступу до армії окупанта забороняється. Крім того стаття 147 цього міжнародного договору відносить до його серйозних порушень примус підзахисних осіб служити в збройних силах ворожої держави.

У наведеному Звіті Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду в пункті 176 примусова військова служба для кримчан від агресора розглядається як передбачуваний воєнний злочин. Зрозуміло, що аналогічним чином, на будь якій іншій окупованій росією території України, крім Криму, має місце скоєння такого самого злочину у формі порушення законів і звичаїв війни, до яких належить примус осіб, які проживають на такий території, служити в збройних і допоміжних силах рф.

Стосовно Криму, додатково вбачається ще й непропорційне масове вручення «повісток» з незаконної «мобілізації» кримським татарам. А це не тільки бажання окупаційної «влади» максимально тиснути на очевидно нелояльний до агресора корінний народ Криму, це й відкритий намір російських загарбників знекровити етнічну групу людей, що може мати перспективу оцінки як міжнародного злочину геноциду.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

ЄС та G7 погодили введення “стелі цін” на нафту із рф — заява фон дер Ляєн

Введення граничної ціни на нафту із російської федерації суттєво скоротить надходження цій країні та допоможе стабілізувати глобальні енергетичні ціни,...